canSERV to projekt finansowany przez UE, finansowany przez trzy lata (2022–2025) poprzez program „Horyzont Europa”. Usługi oferowane w canSERV obejmują analiżę potrzeb badawczych całego procesu rozwoju onkologii, od odkrycia do wdrożenia w dziedzinie opieki zdrowotnej zgodnie z zaleceniami Cancer Mission. Obejmuje to:
- modele chorób,
- zaawansowane, najnowocześniejsze technologie, badania i rozwój biomarkerów,
- nowe opracowania terapeutyczne,
- złożone projektowanie i wsparcie badań klinicznych,
- spersonalizowane procesy wdrażania onkologii oraz rekomendacje
- oraz wsparcie regulacyjne i narzędzia do analizy społeczno-ekonomicznej wymiaru działalności badawczej.
W projekcie uczestniczy multidyscyplinarne konsorcjum 19 partnerów europejskich. Partnerstwo to będzie sprzyjać ogólnoeuropejskiej integracji sieci infrastruktur badawczych w celu wzmocnienia europejskich badań i portfolio innowacji w walce z nowotworami i przyspieszaniu rozwoju innowacji onkologicznych w Europie.
CanSERV może zaoferować naukowcom światowej klasy usługi dla badaczy, uniwersytetów, instytutów, MŚP i europejskim konsorcjom badawczym w krajach członkowskich UE i stowarzyszonych. Ta szansa jest otwarta dla wszystkich Europejczyków i badaczy spoza Europy. W ramach otwartego zaproszenia canSERV, badacze mogą aplikować do portfolio usług oferowanych przez canSERV w celu zaspokojenia potrzeb badawczych całego procesu rozwojowego w onkologii. Usługi te będą świadczone w ramach dostępu transnarodowego. To znaczy że naukowcy mogą ubiegać się o usługi wyłącznie poza granicami swojego kraju. Ten dostęp może być:
• Osobisty (dostęp fizyczny), z użytkownikami fizycznie odwiedzającymi obiekt/instytucję wraz infrastrukturą i odbiór usługi „praktycznie”.
• Zdalny (dostęp on-line), z wykorzystaniem zasobów infrastruktury badawczej i usług oferowanych bez fizycznej wizyty użytkownika w obiekcie/instytucji.
Więcej informacji w broszurze dotyczącej projektu: